هر کسی که با نوزادی در ارتباط باشد، می داند اولین و مهم ترین نیاز نوزادان ، پوشک بچه است. پوشک بچه از اولین نیاز هایی است که  باید برای نوزاد تهیه گردد. در واقع شیر و پوشک بچه از اصلی ترین مواردی است که هر خانواده باید برای انتخاب آن آگاهی لازم را داشته باشد. شناخت انواع پوشک بچه و نحوه استفاده از پوشک بچه ،شاید در ابتدا و برای والدینی که تازه صاحب فرزند شده اند ، کمی سخت به نظر بیاید.اما پس از مدتی و با تمرین هایی که به اجبار باید برای بزرگ کردن فرزندتان انجام دهید دیگر این موضوع  سخت نخواهد بود. طبق آمار ، نوزادان به طور معمول روزانه حداقل شش تا 10 پوشک بچه را مصرف می کنند، یعنی تا یکسال اول باید حدود 3000 پوشک بچه مصرف نمایید. شرکت اطلس طب نور نمایندگی فروش پوشک بچه آرامیس در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید پوشک کودک آرامیس و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پوشک بچه آرامیس با کارشناسان ما در اطلس طب نور تماس بگیرید.

پوشک بچه آرامیس

انتخاب صحیح پوشک بچه

با توجه به آنچه که گفته شد ،برای سلامت نوزاد و راحتی او، انتخاب پوشک بچه یک کار بسیار مهم محسوب می شود.برای آنکه در انتخاب پوشک بچه راهی درست را پیش بگیرید به این موارد دقت کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از یک محصول با کیفیت مانند پوشک بچه آرامیس است. از دیگر محصولات شرکت ارامیس پوشک بزرگسال آرامیس می باشد.

انتخاب پوشک در اندازه مناسب

حتما توجه داشته باشید پوشک را با توجه به سن و جثه کودک انتخاب نمایید زیرا کودک باید در پوشک احساس راحتی داشته باشد .در غیر اسن صورت مرتبا گریه خواهد کرد و در برابر پوشک شدن مقاوت می کند.

جای مناسب برای تعویض پوشک بچه

در ابتدا و پیش از هر چیزی ، یک جای امن و تمیز برای تعویض پوشک کودک در نظر بگیرید.بسیاری از والدین از یک و یا تخت برای تعویض کودک استفاده می کنند. اگر از یک میز استفاده می کنید، توصیه می شود از بند های ایمنی استفاده کنید و دستورالعمل های پد را برای چسباندن آن  بخوانید. نوزادان تازه متولد شده معمولا زیاد حرکت نمی کنند اما بعد از 4 ماهگی چرخیدن را یاد می گیرند و می خواهند بسیار حرکت کنند.

پاک کردن کودک با پارچه های مناسب و بهداشتی

بسیاری از والدین از دستمال مرطوب بچه برای تمیز کردن منطقه پوشک استفاده می کنند، اما پوست نوزادان حساس است . متخصصان اطفال توصیه می کنند با استفاده از آب گرم و پارچه یا پنبه  منطقه مورد نظر را پاک کنید. دستمال های مرطوب  به ویژه آنهایی که حاوی الکل هستند، می توانند سبب خارش و سوزش شوند که باید استفاده از آن را کنار گذاشت.می توانید پس از پاک کردن با دستمال ،به آرامی و با آب ولرم کودک را شستشو دهید. در پایان می توانید از پودر بچه یا پماد استفاده نمایید.پودر بچه یا پماد  برای جلوگیری از سوزش و خارش مورد استفاده قرار می گیرد.

مراحل تعویض پوشک بچه آرامیس

بهتر است همیشه یک کیف از وسایل مورد نیاز برای تعویض پوشک بچه آماده داشته باشید.اینگونه لازم نیست کودک را را رها  نموده و برای آوردن وسایل به کمد ها بروید.

  • دست ها را بشویید و کیف وسایل خود را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که همه چیز در دسترس شما قرار گرفته باشد.
  • نوزاد خود را بر روی پشت قرار دهید.
  • سپس زبانه های پوشک را باز کنید. با پایین آوردن مچ پا و بلند کردن آن، کودک خود را از پوشک بلند کنید.
  • پوشک را از کودک دور کنید و آن را در نزدیکی محل قرار دهید، اما از دسترس کودک  خارج بگذارید،به طوریکه کودک نتواند به آن دست پیدا کند .
  • کودک را پاک کنید. هنگام پاک کردن یک دختر، همیشه از جلو به عقب برای جلوگیری از عفونت حرکت کنید. به طور کامل منطقه را تمیز کنید تا کودک خارش نداشته باشد.
  • یک پوشک تمیز را زیر کمر کودک خود بکشید و اطمینان حاصل کنید که زبانه ها در سمت پایین زیر پایین کودک قرار دارند. اکثر پوشک ها امروز دارای نشانه های رنگی یا لیبل هایی هستند که نشان دهنده جلوی پوشک هستند.اینگونه دیگر شما دچار اشتباه نخواهید شد.
  • قبل از بسته شدن پوشک، هر پماد یا کرم را که برای بثورات توصیه شده است مصرف نمایید. انجام این مرحله پس از قرار دادن پوشک جدید زیر کودک شما باید صورت بگیرد.
  • پوشک جدید را با کشیدن جلو به بالای شکم و کشیدن زبانه ها باز و اطراف آن را به سطح ،چفت و بست کنید.
  • پوشک استفاده شده  را رول کنید و زبانه ها را در اطراف آن قرار دهید. پوشک را در کیسه قرار دهید تا آلودگی انتقال نمیابد.سپس پوشک را در زباله یا کیسه مخصوص قرار دهید.
  • پا ها و دستان کودک خود را بشویید و سطوح مورد نیاز را پاک کنید. این مرحله مخصوصا اگر کودک شما بیمار باشد بسیار مهم است، زیرا به جلوگیری از آلودگی کمک می کند و روند بیماری را کاهش میدهد.

نکات مهم در مورد پوشک کودک

 هنگام مراقبت از زخم ختنه و بند ناف، دستورالعمل های دکتر خود را کاملا اجرا کنید. مراقب باشید که پوشک بچه را خیلی تنگ نکنید. شما ممکن است اینکار را برای جلوگیری از نشت انجام دهید ، اما یک پوشک بیش از حد تنگ می تواند فشار بر روی شکم کودک شما ایجاد کند. فشار بیش از حد علاوه بر آنکه نوزاد را دچار درد می کند،در تغذیه و غذا خوردن هم برای کودک مشکل ایجاد می نماید.

اگر احساس کردید کودک شما دچار مشکل پوستی شده است و درد و خارش زیادی را تحمل می کند به درمان های خانگی بسنده نکنید و حتما او را نزد یک پزشک ببرید.مشکلات پوستی بلند مدت می تواند خطرات جبران نشدی به همراه داشته باشند. همیشه مراقب کودک باشید.در هنگام تعویض کردن پوشک بچه،اگر پوشک بچه کمی از دسترس دور است می توانید، یک دست خود را روی کودک نگه دارید. هرگز در جایی که  پوشک کثیف را عوض می کنید،به کودک غذا ندهید و یا نخوابانید.مراقب باشید در هنگام تعویض پوشک بچه، حتما لایه ای را به عنوان زیر انداز در زیر بدن کودک قرار دهید.

Close Menu