تمامی زنان در طول زندگی خود نوار های بهداشتی، پد ها و یا تامپون ها را مورد مصرف قرار داده اند.استفاده از نوار های بهداشتی ،به افزایش سلامت زنان کمک به سزایی نموده است.با توجه به نیاز دائمی زنان به محصولات بهداشتی، پد های بهداشتی در طول زمان تغییراتی در نوع و میزان جذب داشته اند. شرکت اطلس طب نور نمایندگی فروش نوار بهداشتی آرامیس در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید نوار بهداشتی آرامیس و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت نوار بهداشتی آرامیس با کارشناسان ما در اطلس طب نور تماس بگیرید.

نوار بهداشتی آرامیس

نوار بهداشتی

ایده پد و نوار بهداشتی ،یک ایده بسیار ساده و باستانی است، اما قدرت جذب نوار بهداشتی های فعلی  با انچه که در گذشته به عنوان نوار بهداشتی مورد مصرف قرار میگرفت، بسیار متفاوت است.البته امروزه علاوه بر تغییراتی که در میزان جذب نوار های بهداشتی ایجاد شده است، در شکل و کاربرد آن نیز تغییراتی به وجود آمده است.علاوه بر نوار بهداشتی موارد مصرفی دیگری مانند تامپون ها و فنجان های قاعدگی نیز به بازار عرضه شده اند.

اهمیت انتخاب نوار بهداشتی مناسب در سلامت زنان

با توجه به این که یک زن معمولی در طول عمر خود از بیش از 10 هزار محصول بهداشتی استفاده می کنند، محققان و زنان باید نسبت به کنترل و بهداشت ، در دوره های مربوطه توجه خاصی داشته باشند. زیرا سلامت زنان در روند زندگی و بیماری های زنان بسیار اثر گذار می باشد. پیشنهاد ما به شما استفاده از یک محصول با کیفیت مانند نوار بهداشتی آرامیس می باشد. شرکت آرامیس در کنار نوار بهداشتی ارامیس به تولید دیگر محصولات بهداشتی مانند پوشک بچه آرامیس و پوشک بزرگسال آرامیس می پردازد.

نوار بهداشتی آرامیس

آرامیس در سال های اخیر به عنوان یکی از بهترین برندهای ایرانی در زمینه تولید محصولات بهداشتی مانند نوار بهداشتی آرامیس فعالیت می کند. پد های بهداشتی به عنوان دستمال های بهداشتی و یا پد های قاعدگی شناخته می شوند، یکی از اولین گونه های مورد استفاده برای  بهداشت زنان بوده و امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. در طول های زمان های مختلف مدل های مختلف با سطوح جذب متفاوت ارائه شده است. نوار های بهداشتی  بیشتر توسط زنان در روزهای قاعده گی و یا در روز هایی که ترشحات به حد بالایی می رسند مورد استفاده قرار می گیرند.گاهی همه زنان از نوار های بهداشتی استفاده نمی کنند و یا در روز هایی ترجیح می دهند از انواع دیگر پد های بهداشتی استفاده نمایند.از موارد دیگری که زنان مور استفاده قرار می دهند تامپون ها و فنجان های قاعدگی می باشد. محققان در یک مطالعه برای بررسی استفاده زنان از تامپون ها و یا فنجان های قاعدگی، به این نتیجه رسیدند که بیشتر تامپون ها بیشتر از فنجان های قاعدگی مورد استفاده قرار می گیرند. در مقاله زیر به مقایسه انواع محصولات بهداشتی زنانه می پردازیم.

تامپون های بهداشتی

تامپون ها از دهه 1930 ساخته و به بازار عرضه شده اند، تامپون ها به عنوان محبوب ترین محافظت زنانه در بین زنان زیر 41 سال انتخاب شده است. زنان برای آنکه بتوانند آزادی های فیزیکی بیشتری در دور ه های خود داشته باشند ، از تامپون ها استفاده می کنند. به مانند نوارهای بهداشتی، تامپون ها نیز در اندازه های مختلف و با میزان جذب متفاوت ارائه می شود. توصیه می شود زنان هر چهار تا هشت ساعت تامپون خود را تغییر دهند .بهتر است تامپون هایی با کمترین جاذبه برای مدیریت جریان قاعدگی  خود استفاده کنند.استفاده از تامپون ها در بین دوره ها و خارج از دوره های پریودی توصیه نمی شوند.

فنجان قاعدگی

بعضی از زنان به جای استفاده از نوار های بهداشتی از فنجان قاعدگی  استفاده می کنند.فنجان قاعدگی نسبت به سایر تولیدات بهداشتی و تامپون ها کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. دو نوع فنجان قاعدگی وجود دارد: یک فنجان نرم، انعطاف پذیرو یکبار مصرف است که شبیه یک دیافراگم است. نوع دوم، یک فنجان به شکل زنگ ساخته شده از لاستیک (لاتکس) و یا سیلیکون است که می تواند پس از تمیز کردن کامل، دوباره استفاده شود. هر دو نوع فنجان قاعدگی برای جمع آوری خون قاعدگی طراحی شده اند تا آنرا جذب نموده و در صورت شستشو دوباره مورد استفاده قرار بگیرند. با وجود آنکه تامپون ها و نوار های بهداشتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و راحت تر هستند اما بعضی از زنان فنجان قاعدگی را ترجیح می دهند زیرا جایگزین تامپون و نوار بهداشتی،برای زمان طولانی بوده و می تواند تا 12 ساعت با خیال راحت پوشانده شود

یکی دیگر از علت هایی که زنان استفاده از فنجان ها را ترجیح می دهند ،عدم وجد الیاف ها و  مواد شیمیایی جاذب می باشد.زنان می گویند که آنها فنجان قاعدگی را دوست دارند، زیرا آنها هیچ گونه مواد شیمیایی، سفید کننده ها یا الیاف ندارند و در نتیجه باعث بروز حساسیت یا واکنش های آلرژیک نمی شوند. از طرفی دیگر ، فنجان های نرم و انعطاف پذیر قاعدگی را می توان در حین مقاربت پوشیده، همین امر یکی از مشکلات زنان را در این دوره بر طرف می نماید. یکی از مشکلاتی که فنجان های قاعدگی نسبت به نوار های بهداشتی و یا تامپون ها دارند،نحوه استفاده و مصرف آن می باشند.برای بعضی از زنان، قرار دادن  فنجان قاعدگی از تامپون ها و نوار بهداشتی ها مشکل تر است، اما این مشکلات را می توان با آموزش در مورد بدن و تکنیک های ورود به بدن حل نمود. جدا از آنچه که گفته شد،از دیگر مشکلات فنجان های قاعدگی شستشوی آن ها می باشد.در حالیکه  یکی از معایب اصلی فنجان های قاعدگی شستشوی آن ها می باشد،پد ها و نوار های بهداشتی یکبار مصرف بود و در صورت مصرف دیگر نیاز به شستشو ندارند. به همین علت،زنانی که در نظرسنجی ها شرکت کردند، تمیز کردن فنجان های قابل استفاده مجدد را از معایب بزرگ این محصولات اعلام نمودند.

اهمیت رعایت بهداشت در کنترل و پیشگری بیماری

در این مطلب انواع نوار های بهداشتی، چد ها و تامپون ها مورد بررسی قرار گرفت ، با توجه با تنوع بالای این محصولات ،مهم نیست که چه گزینه زنانه بهداشتی را در هنگام قاعدگی انتخاب کنید،  اما حتما مطمئن شوید که گزینه درستی را انتخاب نموده و در  رعایت بهداشت فردی بسیار دقت داشته باشید. همچنین دست ها را قبل و بعد از استفاده محصولات بهداشتی ستشو دهید تا از بروز عفونت ها جلوگیری نمایید.

Close Menu