دستکش یکبار مصرف لاتکس، با حفاظت عالی و طیف گسترده ای از کاربردها در صنایع مختلف وجود دارد. دستکش یکبار مصرف لاتکس یک انتخاب محبوب در صنایع صنعتی و پزشکی است و به طور گسترده در برنامه های کاربردی در پزشکی و دندانپزشکی، مراقبت از کودکان و مراقبت های پیشرفته، خدمات غذا و مواد غذایی، نگهداری و تعمیر ، صنایع خودرو سازی و صنایع تولیدی استفاده می شود. شرکت اطلس طب نور نمایندگی فروش انواع دستکش لاتکس، وینیل و نیتریل در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید دستکش لاتکس، وینیل و نیتریل و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت دستکش لاتکس، وینیل و نیتریل با کارشناسان ما در اطلس طب نور تماس بگیرید.

دستکش لاتکس

مزایای دستکش لاتکس

دستکش های یکبار مصرف شاید یکی از پر مصرف ترین موارد برای خان های خانه دار باشد. اما موارد مصرفی این دستکش ها فقط به محیط خانه محدود نمی شود و طیف گسترده ای از مصارف را در بر میگیرد که شاید یکی از مهمترین و آشناترین صنعت، صنعت پزشکی باشد. دستکش لاتکس یکی از محصولات بسیار عالی بود که برای محافظت از دست ها و همچنین رعایت بهداشت به بازار عرضه گردید.

تاریخچه دستکش لاتکس

این دستکش ها که معمولا به عنوان دستکش های لاتکس  و یا یکبار مصرف نامیده می شوند، ابتدا در سال 1889 توسط ویلیام استوارت هالست، نخستین رئیس بخش جراحی در بیمارستان جان هاپکینز، به منظور جلوگیری از بروز بیماری های ایجاد شونده از مواد شیمیایی پزشکی، اختراع شد. از آن به بعد، دستکش لاتکس با استفاده از صنعت پزشکی به بازار معرفی شد.. بسیاری از حرفه های پزشکی بر روی ویژگی های قابل اعتماد و مزایای دستکش یکبار مصرف لاتکس تکیه می کنند. این دستکش ها توسط  FDA برای استفاده در صنایع پزشکی مورد تایید قرار گرفته است  و محفاظت بسیار عالی از پاتوژن های خون و دیگر آلاینده های محیطی را ارائه  می دهد.

در سال های اخیر، دستکش های لاتکس درجه صنعتی، در زمینه های کاربردی مانند خودرو و تولید، خدمات غذا و پردازش مواد غذایی و نگهداری و تعمیر و نگهداری، محبوبیت فراوانی یافته است. دستکش یکبار مصرف لاتکس که دارای درجه صنعتی است، مزایای مطلوب دوام، راحتی، تناسب و مهارت را به ارمغان می آورد. دستکش صنعتی دارای درجه مناسب ، برای کاربردهای صنعتی است. دستکش های درجه صنعتی معمولا برچسب “Industrial” را به وضوح بر روی بسته بندی خودشان نشان می دهد. دستکش لاتکس مانند AMMEX LX3 Latex یک دستکش لاتکس صنعتی درجه استاندارد است که به طور کلی برای استفاده در کارهای صنعتی مناسب است و برای زمان های کوتاه از دستکش استفاده می شود. یکی از ویژگی های کلیدی لاتکس آن است که به راحتی به دست می آید، برای ارائه بهترین و مناسب ترین محصول چالشی  وجود ندارد. همانطور که می بینید آنها متنوع هستند و مزایای آنها در طیف گسترده ای از صنایع است که می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. برای صنایع بی شماری دستکش لاتکس یک انتخاب ایده آل است. شرکت اطلس طب نور نماینده فروش انواع محصولات بهداشتی مانند جوراب واریسی و پوشک بزرگسال می باشد.

لاتکس چیست؟

لاتکس طبیعی از ساقه درخت یه دست می آید .لاتکس به طور طبیعی مزایای مقاومت شیمیایی در برابر اکثر اسید، پایه، کلر، ید و فرمالدئید را دارا می باشد. با این حال، برای محافظت های سنگین،دستکش هایی با  دو برابر ضخامت دستکش یکبار مصرف لاتکس ا ارائه می گردد که حفاظت بیشتری را در برابر پاتوژن های خون و سایر آلودگی های محیطی فراهم کند. دستکش لاتکس مزایای ایده آلی برای بسیاری از صنایع را فراهم می کند، اما برای بعضی از موارد ممکن است حساسیت های آلرژیک می تواند ایجاد کند. آلرژی لاتکس یک واکنش به پروتئین های موجود در لاتکس طبیعی است. اگر حساسیت به  لاتکس دارید، بدن شما لاتکس را با یک ماده مضر اشتباه می گیرد. هنگامی که آلرژی های لاتکس موجب نگرانی می شوند،

همانطور که گفته شده ،یکی از کاربردهای دستکش های لاکتکس استفاده در صنایع غذایی می باشد.. مواد درجه یک دستکش یکبار مصرف توسط  FDA برای خدمات مواد غذایی تایید شده است و با مواد تایید شده USDA ساخته شده است. USDA دستورالعملهایی را جهت تنظیم مواد، تولید و توزیع کالاها مورد استفاده در خدمات غذا ارائه داده است. برای استفاده در صنایع غذایی مناسب برای وینیل، نیتریل و لاتکس استفاده می شود، اگر FDA برای خدمات غذا تایید شده باشد و اگر ویژگی های دستکش با کاربرد مطابقت داشته باشد.

تفاوت های دستکش لاتکس و نیترول و وینیل

دستکش نیترول

یکی از تفاوت های موجود، ماده اولیه مورد استفاده برای تولید محصول می باشد. بر خلاف دستکش های لاتکس که ههمانطور ه به آن اشاره شد  از مواد طبیعی تهیه می شوند، دستکش های نیترول یا دستکش های نایتریل از یک رابر مصنوعی ساخته شده اند و جایگزین ایده آلی هستند برای افرادی که به لاتکس و دستکش های لاتکس  آلرژی دارند. دستکش نیترول هنگامی که از مقاومت در برابر سوراخ شدن صحبت می شود ،دستکش برتر است. دستکش های نیترولی اغلب با عنوان “درجه پزشکی” نامیده می شوند. قبل از اینکه دستکش ها بتوانند به بیمارستان ها و موسسات پزشکی منتقل شوند، آنها باید یک سری آزمایشات انجام شده توسط اداره غذا و دارو (FDA)  را برای اطمینان از دوام انجام دهند.

دستکش وینیل

دستکش وینیل یک انتخاب محبوب برای صنایع غذایی و شرایطی است که سطح بالای دوام و حفاظت کمتر اولویت است. با توجه به اینکه این دستکش ها دارای حفاظت کمتری هستند ،قیمت پایینتری هم نسبت به سایر محصولات دارند.با توجه به آنچه که گفته شد میتوان تا حدودی به تفاوت های موجود بین انواع دستکش ها پی برد، و هر دستکش را با توجه به نیاز و کاربرد مورد استفاده قرار داد. با این که  مقاومت در برابر سوراخ شدن ، در هر سه نوع دستکش وجود دارد،اما بهتر است برای مصارف مختلف از دستکش های مناسب آن استفاده شود. دستکش های لاتکس  انعطاف پذیر تر از نیترول و مقاومت در برابر سوراخ شدن بهتر از وینیل است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
دستکش لاتکس
Author Rating
41star1star1star1stargray
Close Menu